تبلیغات
 ایران ورزش - دور یه هشتم نهایی یورو 2016

تکلیف 16 تیم راه یافته به دور یک هشتم نهایی یورو 2016 مشخص شد + جدول تیم های برتر سوم


 

یورو 2016 فرانسه

     یورو 2016 فرانسه

اختصاصی | پرونده دور گروهی یورو 2016 با انجام 34 بازی و به ثمر رسیدن 67 گل به اتمام رسیدند و چهره 16 تیم راه یافته به دور یک هشتم مشخص شد.

به گزارش ورزش 11، پس از پایان دور سوم مرحله گروهی یورو 2016 در شب گذشته  تکلیف 16 تیم صعود کننده از بین 24 تیم مشخص شد  که باید از روز شنبه در این مرحله به رقابت بپردازند.

 

این برای اولین بار است که در رقابت های یورو 24 تیم حضور پیدا می کنند و با توجه بر فرمت جدید مسابقات به اضافه تیم های اول و دوم چهار تیم برتر سوم گروه ها به دور دوم صعود می کنند. بدین ترتیب تیم های اسلواکی، جمهوری ایرلند، پرتغال و ایرلند شمالی به عنوان چهار تیم برتر سوم به دور یک هشتم صعود کردند.

 

جدول 4 تیم برتر سوم گروه ها

 گروهتیم های برتر سومتعاداد بازیبردتساویباختگل زدهگل خوردهتفاضلامتیاز
1Bاسلواکی31113304
2Eجمهوری ایرلند311124−24
3Fپرتغال30304403
4Cایرلند شمالی31022203

 

16 تیم صعود کرده به دور یک هشتم نهایی رقابت های یورو 2016 به شرح زیر است.

 

گروه A:

فرانسه: میزبان این دوره از مسابقات پس از کسب دو پیروزی و یک تساوی با 7 امتیاز به عنوان تیم اول به مرحله بعد صعود کرد.


سوئیس: تیم ملی سوئیس در سه بازی خود موفق شد یک پیروزی و دو تساوی بدست آورد و در مکان دوم جدول با 5 امتیاز قرار گرفت و همین امر باعث صعود این تیم شد.

گروه B:

ولز: آژدها ها عملکرد قابل قبولی از خود برجای گذاشتند و زمینه صعود آن ها دو پیروزی و یک شکست بود.قابل ذکر است که تیم ملی ولز برای اولین بار در جام ملت ها شرکت کرده است.


انگلیس: شاگردان هاجسون در این گروه می توانستد بهتر ظاهر شوند اما بعد از ایجاد حواشی زیاد از سوی هوادارن موفق به کسب 5 امتیاز شدند و به دور بعد راه یافتند.


اسلواکی: اسلواکها به عنوان بهترین تیم سوم، موفق شدند به دور بعد صعود کنند.تیم ملی اسلواکی در گروه B، چهار امتیازه شد و به عنوان تیم سوم به مرحله یک هشتم صعود کرد.

 

گروهC:

آلمان: قهرمان جام جهانی در سال 2014، با 7 امتیاز به دور بعد به عنوان تیم صدر نشین صعود کرد.


لهستان: سفید و قرمز های لهستانی، هم امتیاز با تیم ملی آلمان با قرار گیری در مکان دوم جدول به مرحله به راه یافت.


ایرلند شمالی: بریتانیایی ها مانند اسلواکی به عنوان برترین تیم سوم با کسب 3 امتیاز به دور بعد صعود کرد. این تیم بهترین عملکرد را میان تیم های 3 امتیازی داشت.

 

گروه D:

کرواسی: کروات ها پس از پیروزی مقابل اسپانیا در یک بازی حساس، به عنوان صدرنشین گروهD با به دست آوردن 7 امتیاز به یک هشتم نهایی صعود کردند.


اسپانیا: ماتادور ها صدرنشینی را تقدیم به کروات ها کردند و با کسب 6 امتیاز در رده دوم جدول قرار گرفتد و به مرحله بعد راه یافتند. اسپانیا باید در یک هشتم به دیدار ایتالیا برود.

 

گروه E:

ایتالیا: آتزوری ها با دو پیروزی یک شکست و کسب 6 امتیاز به عنوان تیم نخست به دور یک هشتم صعود کردند و در این مرحله باید به مصاف اسپانیا بروند.

 

بلژیک: شاطین سرخ با کسب 6 امتیاز از 3 خود به عنوان تیم دوم راهی دور بعد شدند. آنها با ایتالیا هم امتیاز شدند و با توجه به قانون اروپا رده بندی گروه ها ایتالیا به دلیل پیروزی در بازی رو در رو به عنوان تیم اوص از گروه E صعود کرد.

 

جمهوری ایرلند: سبزها شانس کمی برای صعود داشتند، چرا که یک تساوی و یک شکست 3 بر صفر شرایط آنها را سخت کرده  بود، اما با ارائه یک بازی منطقی در مقابل ایتالیا موفق شدند این تیم را شکست دهد و به عنوان تیم سوم به دور یک هشتم برسند.

 

گروه F:

مجارستان: در این دوره از مسابقات، مجار ها فراتر از انتظار ظاهر شدند و با کسب 5 امتیاز به دور بعد به عنوان صدرنشین صعود کرد.

 

ایسلند: مردان سرزمین یخی دست به کار بزرگی زدند و با کسب 5 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله دوم شدند، آنها در آخرین دیدار خود در حالی که به تساوی یک بر یک مقابل اتریش رسیده بودند  و باید به عنوان تیم سوم راهی دور دوم می شدند در ثانیه های پایینی بازی را با پیروزی عوض کردند و در گروه F این رقابت ها در جایگاه دوم قرار گرفتند.
 

پرتغال: پرتغالی ها برای صعود به دور یک هشتم سختی زیادی کشیدند در آخری دیدار خود با تساوی 3 بر 3 و البته درخشش کریستیانو رونالدو مقابل مجارستان متوقف شدند، اما با دلیل شرایط تفاضل گل بهترین نسبت به سایر تیم های 3 امتیازی به عنوان تیم سوم به دور یک هشتم رفتند.
طبقه بندی:
تاریخ : پنجشنبه 3 تیر 1395 | 05:29 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل