تبلیغات
 ایران ورزش - لیگ جهانی

جدال برای انتقام روز نخست


2D1U7998


ملی پوشان والیبال ایران در دومین دیدار هفته دوم لیگ جهانی در حالی باید به مصاف برزیل بروند که در بازی اول هفته نخست مقابل این تیم شکست خوردند و به گفته بازیکنان آن روز یکی از بدترین روزهای والیبال ایران بود، اما در بلگراد شرایط مقابل برزیل متفاوت خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار هفته دوم لیگ جهانی والیبال از ساعت 18 و 30 دقیقه فردا (جمعه) به مصاف برزیل خواهد رفت. حریف دوم ایران که میزبان هفته اول گروه B1 مسابقات بود موفق شد در 3 بازی ابتدایی خود رو در روی ایران، آرژانتین و آمریکا بردهای 3 امتیازی داشته باشد. آنها یک بار دیگر در سالی که المپیک را در پیش دارند به یکی از قدرت های والیبال جهان تبدیل شدند و همان بازی روان سابق را ارائه می دهند.
البته ایران در حالی نتیجه اولین بازی لیگ جهانی خود را مقابل این تیم واگذار کرد که شاگردان لوزانو در بدترین شرایط بدنی ممکن بودند و هنوز از آن دیدار به عنوان یکی از بدترین روزهای والیبال ایران در این دوره از مسابقات لیگ جهانی یاد می کنند. دو برد متوالی مقابل آرژانتین و بلغارستان ملی پوشان کشورمان را مصمم و البته آماده تر از اولین بازی مقابل برزیل کرده است و حالا صحبت از بازی بهتر و حتی جبران بازی اول است.
تیم ملی والیبال ایران با دو تغییر ریو را به مقصد بلگراد ترک کرد تا علیرضا بهبودی و محمد فلاح جایگزین مهدی مهدوی و آرمین تشکری شوند اما برزیل هم قرار بود تغییراتی داشته باشد که اینطور نشد. لوکاس ساتکمپ که هنوز یک هفته از پدر شدنش نمی گذرد در ابتدا قرار بود تیم را در بلگراد همراهی نکند، اما اینطور نشد و او در اولین دیدار مقابل صربستان ظاهر شد. موریلو اندرس ستاره دریافت کننده آنها نیز به دلیل درد شانه به بلگراد آمد اما موفق به بازی نشد و از روی سکوها بازی هم تیمی های خود را دنبال می کند.
به هر ترتیب این دیدار برای دو تیم بسیار حساس خواهد بود و بازیکنان ایران معتقدند کشورمان بازی متفاوتی نسبت به جدال نخست با برزیل ارائه خواهند کرد.
نکات بازی دو تیم ایران و برزیل قبل جدال هفته دوم لیگ جهانی 2016 به شرح زیر است:
* ایران و برزیل 6 بازی در لیگ جهانی مقابل یکدیگر انجام داده اند که ایران 3 برد و برزیل نیز سه برد در کارنامه دارد.
* در 6 بازی گذشته یک بار ایران و یک بار برزیل موفق به برد 3 بر صفر مقابل حریف شده و سایر بازی ها به ست چهارم و یا پنجم کشیده است.
* مهمترین بازی دو تیم در مرحله نهایی لیگ جهانی 2014 انجام شد که ایران توانست در آن دیدار برنده بازی باشد اما امیر غفور امتیازآورترین و فرهاد قائمی بهترین زننده سرویس در آن بازی غایب این دیدار خواهند بود.
* ایران در اولین دیدار خود مقابل برزیل که با میزبانی حریف انجام شد در دیداری به یاد ماندنی ٣ بر یک آنها را در سائوپائولو شکست داد.
* برزیل بعد از لیگ جهانی سال گذشته در هیچ تورنمنت مهمی شرکت نکرده است و به همین دلیل از حضور در کوپا آمریکا، جام جهانی و مسابقات انتخابی المپیک معاف بود.
* اسپک پایانی امیر غفور در مرحله نهایی لیگ جهانی سال ٢٠١٤ مقابل برزیل که به برد تاریخی در فلورانس منجر شد یکی از ماندگارترین صحنه های والیبال ایران است که در اذهان باقی مانده و همین مساله اهمیت حضور او در این دیدار را بیشتر از همیشه نشان می دهد.
* برزیل آخرین کشوری بود که مرحوم حسین معدنی به عنوان مربی روی نیمکت ایران نشست که تابستان ٢٠١٤ یکی از تلخ ترین اتفاقات والیبال ایران با درگذشت او اتفاق افتاد.
طبقه بندی:
تاریخ : جمعه 4 تیر 1395 | 05:53 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل