تبلیغات
 ایران ورزش - شکست ناپذیری 36ساله با بیل ادامه می یابد

شکست ناپذیری36 ساله با بیل ادامه می یابد

36 سال شكست‌ناپذیری با «بیل» ادامه می‌یابد؟

- ولز و ایرلند شمالی یك پای بازی‌های مرحله یك‌هشتم نهایی یورو 2016 هستند. امشب ولزی‌ها با امید به درخشش مجدد گرت بیل تلاش می‌كنند تا برای شانزدهمین بار، ایرلند شمالی را شكست دهند. آمار دور گروهی نیز رای به برتری احتمالی ولز می دهند.

در مقابل، حریف كه تاكنون طی 34 دیدار قبلی، 7 بار پیروز شده است، قصد دارد به یكی از مهمترین بردهای خود برابر ولز دست پیدا كند اما نكته جالب توجه اینجاست كه ایرلندی‌ها از سال 1980 تاكنون موفق به شكست دادن ولز نشدند.

همه‌چیز از هت‌تریك جان آغاز شد

ولز و ایرلند شمالی اولین‌ بار 30 فروردین سال 1334 با یكدیگر روبرو شدند. 60 سال قبل نبرد دو تیم با پیروزی 3-2 ولز در روز هت‌تریك جان چارلز به پایان رسید. نکته قابل توجه آنکه دو تیمی که امشب برای صعود در یورو 2016 می‌جنگند، تاكنون 82 بار توپ را از خط دروازه یکدیگر عبور دادند که سهم ولز 51 گل و سهم ایرلند شمالی 31 گل بوده است.

36 سال شكست‌ناپذیری

اینكه ولزی‌ها طی 8 بازی آخر دو تیم شكست نخوردند، عاملی خواهد بود تا یاران گرت بیل بر رقیب برتر باشند. ولز آخرین ‌بار دوم خرداد سال 1359، یعنی 36 سال پیش به ایرلند یك بر صفر باخت و پس از آن طی 8 دیدار هرگز شكست نخورد.

ولزی‌ها در 8 دیدار، 4 مرتبه ایرلند شمالی را مغلوب كردند و 4 بار با تساوی برابر حریف از میدان خارج شدند تا امشب به ادامه روند شكست‌ناپذیری‌شان مقابل حریف بیندیشند.

5 تای ولز

بهترین پیروزی ولز برابر ایرلند شمالی سال 1965 رقم خورد. در دیداری كه 5 بر صفر به سود ولز خاتمه پیدا كرد در شرایطی كه بازی از سری رقابت‌های بریتیش چمپیونشیپ برگزار می‌شد. در مقابل، ایرلند شمالی 2 بار موفق شد با نتیجه مشابه 4 بر یك ولز را شكست دهد.

چهار تای ایرلند

بهترین پیروزی ایرلندی‌ها سال 1956 به ثبت رسیده است. و البته درست مثل حریف در رقابت‌های بریتیش چمپیون. ولزی‌ها یك مرتبه دیگر در سال 1966 شكست برابر ایرلند شمالی را با همان نتیجه پذیرفتند تا برای دومین‌بار 4 بر یك خجالت بكشند.

البته این دو تیم آخرین‌بار اسفند سال 94 با یكدیگر روبه‌رو شدند كه حاصل تساوی یك بر یك بود. در دیدار یاد شده چرچ (پنالتی- 89) ولز را از شكست رهانید؛ باتوجه به این نكته كه قبل از او كرایگ كاچ كارت گل اول باری را (60) باری ایرلندی‌ها زده بود
طبقه بندی:
تاریخ : شنبه 5 تیر 1395 | 07:11 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل