تبلیغات
 ایران ورزش - پیروزی ولز مقابل ایرلند شمالی

پیروزی ولز مقابل ایرلند شمالی

ولز و ایرلند شمالی


ولز 1-0 ایرلند شمالی؛ ولزی ها برای اولین بار به دور یک چهارم صعود کردند
    

ولز و ایرلند شمالی

     | دیدار دو تیم ولز و ایرلند شمالی با پیروزی اژدها ها به پایان رسید.

پایتخت فرانسه و استادیوم پارک دو پرنس از دومین بازی دور یک هشتم نهایی رقابت های یورو 2016 فرانسه میزبانی می کرد، این بازی که از جنس بریتانیا کبیر بود، بین دو تیم ولز و ایرلند شمالی برگزار شد.

داوران این دیدار هم از کشور انگلستان بودند تا این بازی بطور کامل رنگ و بوی بریتانیا به خود گرفته بگیرد، اما بر خلاف زیبایی های فوتبال بریتانیا در در نیمه نخست این بازی خبری از این زیبایی ها نبود و دو تیم در زمین خود توپ را به گردش در می آوردند.

در دقیقه 19 بازی آرون رمزی موفق به گلزنی شد، اما این گل در موقعیت آفساید به ثمر رسید و سوی داور این گل پذیرفته نشد.
-
در ادامه بازی چندین موقعیت بی هدف دیگر از بازیکنان هر دو تیم ایجاد شد، اما به نتیجه ای نرسید و نیمه اول نخست بر خلاف بازی سوئیس و لهستان بدون هیجان با نتیجه 0-0 مساوی به پایان رسید.

 

در نیمه دوم با فشار ولزی ها همراه بود و چندین موقعیت روی در وازه ایرلند اینجاد کردند.

 

در دقیقه 58 به روی گرت بیل ستاره تیم ملی ولز خطا شد و خود این بازیکن پشت توپ قرار گرفت. بیل می توانست باگل کردن این توپ رکورد  زدن ضربه ایستگاهی را در جام ملت های اروپا را تغییر دهد و به اسم خود ثبت کند. بیل باز هم ضربه ایستگاهی خود را به زیبایی به طرف دروازه روانه کرد و با واکنش خوب دروازه بان ایرلند همراه شد.

-

ولز فشار خود را برای گلزنی روی دروازه ایرلند بیشتر کرد تا اینکه گرت بیل از جناح چپ توپی را روی دروازه حریف ارسال کرد و با اشتباه مدافع ایرلند همراه بود و مک آئولی در دقیقه 75 دروازه خود را باز کرد و ولز را یک بر صفر جلو انداخت.

-

پس از به ثمر رسیدن گل اول بازی کمی آرام شد و هر دو تیم حملاتی را روی دروازه یکدیگر داشتند.

 

در دقایق پایانی ایرلندی ها بودند که روی دروازه اژدها ها فشار بسیار زیادی آوردند و دروازه ولز را به خطر انداختند اما موفق نشدند به گل برسند و بازی با نتیجه یک بر صفر به سود ولز به پایان رسید.

ولز برای اولین بار  در جام ملت های اروپا حضور پیدا کرده بود و از خود عملکرد بسیار خوبی  به نمایش گذاشت و موفق شد به دور یک چهارم نهایی صعود کند.

 

بازی بعدی ولز با برنده دیدار دو تیم مجارستان و بلژیک برگزار خواهد شد.
طبقه بندی:
تاریخ : یکشنبه 6 تیر 1395 | 04:26 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل