تبلیغات
 ایران ورزش - پیش بازی آلمان و اسلواکی

پیش بازی آلمان و اسلواکی؛ اولین محک جدی منشافت ها
بازی آلمان و اسلواکی

    بازی آلمان و اسلواکی

اختصاصی | اصلی ترین مدعی جام قهرمانی یورو امشب به مصاف تیمی قدرتمند از بلوک شرق می رود.
-
آلمان
20:30
95/04/06
یورو 2016 فرانسه ، یک هشتم
اسلواکی

 

قهرمان جام جهانی 2014 برزیل20 سال است که نتوانسته است در بام اروپا قرار بگیرد، اما آنها در این دوره برای قهرمانی در اروپا کاملا آماده هستند، آلمان ها برای این افتخار کار بسیار سختی پیش رو دارند، چرا که همه مدعیان یورو 2016در جدول بازی های دور یک هشتم در سمت آلمان قرار گرفته اند.

 

این دیدار در استادیوم پیر مائوری شهر لیل برگزار می شود و آلمان ها در دور گروهی در همین استادیوم اوکراین را با 2 گل شکست دادند. ضمن اینکه اسلواکی هم در همین استادیوم با نتیجه 2 بر یک روسیه را در دور گروهی شکست داد.

 

گفتنی است سیمون مارسینیاک لهستانی قضاوت این دیدار را بر عهده دارد که بسیار   شوخ‌ طبع است. این داور به بذله‌گویی در میدان معروف است و برای آنکه بتواند بازی را بهتر کنترل کند، با شوخی و گاه گفتن لطیفه‌های کوتاه برای بازیکنان، مسابقه را بهتر کنترل می‌کند.

 

تیم ملی آلمان با کسب 7 امتیاز و بدون دریافت گل به عنوان تیم اول گروه C به دور یک هشتم رسید، اما در مرحله گروهی آنچه که همه انتظار داشتند ظاهر نشد و بدون شک آنها در ادامه اینگونه نخواهند بود.

 

صفحه تیم ملی آلمان در یورو 2016

اسلواکی که در گروه B با تیم های ولز، انگلیس و روسیه هم گروه بود توانست به یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست به عنوان تیم سوم به دور دوم صعود کرند. آنها در دور گروهی نمایش قابل قبولی داشتند و مسلما حریف دست و پا بسته ای برای ژرمن ها نخواهند بود.

 

این دو تیم تا کنون 28 بار مقابل یکدیگر قرار گرفتند که آلمان ها به 17 پیروزی و اسلواک ها به 6 پیروزی دست پیدا کرده و 5 دیدار هم به تساوی کشیده شده است.

 

آخرین رویارویی دو تیم به 29 ماه گذشته برمی گردد که اسلواکی موفق شد با نتیجه 3 بر یک آلمان را شکست دهد  و ماریو گومز تک گل ژرمن ها را در مقابل سه گل مارک همسیک، میکال دونیس و یاریج کوکا به ثبت رساند.

 

آلمان قهرمان سه دوره این رقابت ها طی سال های 1972، 1980 و 1996 تنها 3 بار در مرحله گروهی حذف شده و تا کنون 8 بار در نیمه نهایی حضور داشته  و 6 بار به فینال رسیده است.

 

اسلواک ها پیش از سال 1996 تحت نام چکسلواکی در رقابت های یورو حضور داشتند و در سال 1976 به مقام قهرمانی هم دست پیدا کردند، اما از سال 92 کشورش چکسلواکی به دو کشور اسلواکی و جمهوری چک تبدیل شد و این برای اولین بار است که تیم ملی اسلواکی در رقابت های یورو حضور پیدا می کند.

 

اسلواکی یک آمار بسیار خوب در دور مقدماتی یورو دارد، آن هم این است که اسپانیا را پس از 9 سال (36 بازی) شکست دادند و به رکورد شکست ناپذیری ماتادورها پایان دادند.

 


 

ترکیب  احتمالی تیم ملی آلمان:

مانوئل نویر، جوناس هکتور، ماتس هوملس، سامی خدیرا،  مسعود اوزیل، ژرومه بواتنگ، توماس مولر، تونی کروس، هوفدس ، ماریو گوتزه وماریو  گومز

 

ترکیب  احتمالی تیم ملی اسلواکی:

کوزاچیک، پکاریک، اشکرتل، دوریکا، هوبوکان، پکوفسکی، کوچکا، هامشیک، ماک، وایس،دودا

 

 

  

  
طبقه بندی:
تاریخ : یکشنبه 6 تیر 1395 | 06:02 ب.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل