تبلیغات
 ایران ورزش - انگلیس 1-2 ایسلند؛ شیرها یخ زدند؛

انگلیس 1-2 ایسلند؛ شیرها یخ زدند؛ صعود مردان یخی به دور یک چهارم
بازی انگلیس و ایسلند

بازی انگلیس و ایسلند

    | در آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی یورو، تیم ملی ایسلند دست به کار بزرگی زد و موفق شد انگلیس مدعی را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد.
- 

 

 از ساعت 23:30 به وقت تهران دو تیم ملی انگلیس و ایسلند در استادیوم آلیانز ریویرا شهر نیس آخرین دیدار مرحله یک هشتم نهایی  یورو 2016را برگزار کردند و در نهایت مردان یخی با پیروزی 2 بر یک به دور یک چهارم رسیده و آنها باید در این مرحله به مصاف فرانسه میزبان بروند.

 

انگلیسی ها خیلی زود موفق شدند توسط کاپیتان خود وین رونی  از روی نقطه پنالتی به گل برسند. هانس هالدورسون دروازه بان ایسلند در محوطه جریمه روی  رحیم استرلینگ مرتکب خطا شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. رونی این گل را در دقیقه 5 بازی به ثمر رساند.


تنها یک دقیقه از این گل گذشته بود که راگنر سیگورسون مدافع پیش تاخته ایسلندی ها موفق شد گل تساوی بخش را به ثمر برساند. کاری آرناسون در محوطه جریمه با یک ضربه سر سیگورسون را روی خط شش قدم صاحب توپ کرد و   این مدافع هم توپی که روی هوا بود را با یک بقل پا وارد دروازه جو هارت کرد.

پس از این گل انگلیسی ها بازی را در دست گرفتند، اما ایسلندی ها قصد عقب نشینی نداشتند تا اینکه در عین ناباوری ایسلندی ها در دقیقه 18 گل دوم را هم به ثمر رسانند. این گل روی کار تیمی خوبی به دست آمد و کولبین سیگورتسون در پشت محوطه جریمه صاحب توپ شد و این بازیکن با جا گذاشتن کیهیل با ضربه بقل پای دقیق برای بار دوم دروازه جو هارت را گشود. هارت روی این گل مقصر بود.

در نیمه دوم، بازی جذابیت نیمه نخست را نداشت و انگلیسی ها به قدر کافی برای به تساوی کشاندن بازی مقتدر نشان ندادند. حضور جک ویلشر در خط میانی و جیمی واردی در خط حمله هم نتوانست مشکل گلزنی تیم روی هاجسون را حل کند.

تک موقعیت های انگلستان هم از سوی هری کین راهی به سوی دروازه ایسلند پیدا نکرد.

 

در دقیقه 83 این ایسلند بود که نزدیک بود که از روی ضدحمله به گل برسد که جو هارت این بار ایستادگی کرد و مانع دریافت گل سوم شد.

 

در لحظات پایانی انگلیسی ها فشار را بیشتر کردند و چندین موقعیت خوب هم بدست آوردند، اما با بی دقتی این موقعیت ها از دست رفت و در نهایت انگلیسی ها از جام حذف شدند.

 

ایسلند که برای اولین بار است در رقابت های یورو حضور پیدا کرده، دست به کار بزرگی زد و شگفتی خلق کرد. حال آنها باید در مرحله یک چهارم به مصاف فرانسه میزبان بروند.
طبقه بندی:
تاریخ : سه شنبه 8 تیر 1395 | 05:13 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل