تبلیغات
 ایران ورزش - آلمان 1[6] - [5]1 ایتالیا؛

آلمان 1[6] - [5]1 ایتالیا؛ طلسم ژرمن ها شکست؛ صعود آلمان به نیمه نهایی


بازی آلمان و ایتالیا

    

بازی آلمان و ایتالیا

اخصتصاصی | ژرمن ها بالاخره پس از 54 سال موفق شدند ایتالیا را در بازی های رسمی شکست دهد، شکستی که در پایان با اشکهای کاپیتانو همراه شد.
-
آلمان
1[5]-[6]1
95/04/12
یورو 2016 فرانسه ، یک چهارم
ایتالیا

 

 دو غول فوتبال اروپا و جهان از ساعت 23:30 به وقت در شب گذشته به مصاف یکدیگر رفتند که پس از 120 دقیقه تلاش دو تیم تن به تساوی یک بر یک دادند تا تکلیف تیم صعود کنند در ضربات پنالتی مشخص شود، هر دو تیم 9 ضربه پنالتی زدند و در نهایت آلمان ها موفق با نتیجه 6 بر 5 در ضربات پنالتی ایتالیا را شکست دهد و به نیمه نهایی برسد.

 

این دیدار در استادیوم نیو بوردو به قصاوت ویکتور کاسای مجارستانی برگزار شد و مطمئنا زیبا ترین بازی یورو 2016 تا به این لحظه بود.

 

در ابتدای کار ژرمن ها ابتکار عمل را در دست گرفتند، اما در دقیقه 6 بازی این ایتالیایی ها بود که توسط جاکرینی در آستانه گلزنی بودند، اما بواتنگ مانع به ثمر رسیدن گل شد.

 

در دقیقه 13 بازی سامی خدیرا دچار مصدومیت شد و جای خودش را با باستین شواین اشتایگر داد.

شواینی که پس از ورود به زمین بازوبند کاپیتانی را از نویر تحویل گرفت در دقیقه 28 بازی روی پاس ماتس هوملس در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد اما داور خطای هند او را گرفت.

پس از این آلمان ها فشار را بیشتر کردند، اما با بی دقتی بازیکنان این تیم موقعیت های آنها از دست رفت.

 

در دقایقی پایانی نیمه نخست جاکرینی با یک پاس عرضی توپ را به داخل محوطه جریمه آلمان فرستاد و این توپ از همه بازیکنان عبور کرد و به استرارو رسید، اما شوت سر ضرب این بازیکن با دخالت بواتنگ راهی کرنر شد. در نهایت نیمه نخست بدون رد شدن توپی از روی خط دروازه ها به پایان رسید.

 

در نیمه دوم ایتالیایی ها بازی را هجومی تر آغاز کردند ولی  راهی به دروازه نویر پیدا نکردند.

 

در دقیقه 53 بازی گومز برای مولر موقعیت سازی کرد و ضربه این بازیکن با دخالت فلورنزی در روی خط دروازه به کرنر فرستاده شد. در ضربه کرنر هم بواتنگ با یک ضربه سر دروازه بوفون را تهدید کرد، اما ثمری نداشت.

 

پس از این موقعیت خوب، بازی کمی افت کرد، اما در دقیقه 65 بازی آلمان توسط اوزیل به گل رسیدند. اوزیل موفق شد روی حرکت زیبای گومز و پاس عرضی جوناس هکتور از سمت چپ محوطه جریمه ایتالیا که در میانه راه بونوچی هم روی آن اثر گذاشته بود دروازه ایتالیا را باز کرده تا بوفون اولین گلش را در این رقابت ها دریافت کند.

در قیقه 68 بازی هم آلمان تا آستانه زدن گل دوم پیش رفتند. گومز در داخل محوطه جریمه با بوفون تکت به تک شد، اما این دروازه بان 38 ساله توپ را راهی کرنر کرد.

 

در دقیقه 72 هم ماریو گومز به دلیل مصدویت زمین را ترک کرد و جولیان دراکسر وارد زمین شد.

 

پس از این ایتالیا برای زدن گل تساوی به دروازه نویر یورش برد. این حملات نتیجه داد و توپ در محوطه جریمه به دستان باز شده ی ژرومه بواتنگ برخورد کرد و ویکتور کاسای نقطه پنالتی را نشان داد. لئوناردو بونوچی مدافع ایتالیا پشت این توپ قرار گرفت و ضربه اش را به گل تبدیل کرد. این گل در دقیقه 78به ثمر رسید.

پس از این گل بازی کمی متعادل تر شد، اما توپ و میدان در اختیار آلمان ها بود و چند موقعیت نصفه و نیمه هم ایجاد کردند تا اینکه بازی در 90 دقیقه به اتمام رسید و بازی به دو وقت 15 دقیقه کشیده شد.

 

در وقت های اضافه هر دو تیم موقعیت های زیاد و خوبی ایجاد نکردند و شاید دلیل آن خستگی بازیکنان دو تیم بود. به هر حال بازی در دو وقت 15 دقیقه هم به تساوی کشیده شد تا تنها ضربات پنالتی تعیین کننده تیم صعود کننده باشد.

اوج هیجان و استرس میان علاقه مندان به فوتبال و این دو تیم در ضربات پنالتی به بالاترین حد خود رسید و در مجموع 18 ضربه پنالتی زده شد که در نهایت ژرمن ها موفق شد با نتیجه 6 بر 5 آتزوری های را شکست دهد. این اولین پیروزی آلمان مقابل ایتالیا در بازی های رسمی بود و طلسم 54 ساله آنها در مقابل این تیم شکست شد. بدون شک آنها این طلسم شکنی را تا حد زیادی مدیون مانوئل نویر هستند، چرا که او با مهار دو پنالتی این پیروزی را برای تیمش به ارمغان آورد.

 

در پایان این بازی جان لوئیجی بوفون افسانه ای  اشک ریخت و در حالی که به شدت عصبانی بود  به سراغ نویر رفت و این پیروزی را به او تبریک گفت.

برای آلمان تونی کروس، جولیان دراکسلر، ماتس هوملس، جوشا کیمیچ، ژرومه بواتنگ و جوناس هکتور در ضربات پنالتی گلزنی کردند و توماس مولر ، مسعود اوزیل و باستین شواین اشتایگر موفق به گلزنی نشدند.

 

برای ایتالیا هم لورنزو اینسینیه، آندره آ بارزالی، امانوئل جاکرینی، مارکو پارولو و ماتیا دو شیلیو گل زدند و سیمونه زازا، گرازیانو پله، لئوناردو بونوچی  و متئو دارمیان نتوانستند گلزنی کنند.

 

در پایان این دیدار هم نویر با مهار دو ضربه پنالتی بهترین بازیکن زمین شد.

 

گفتی است آلمان ها در روز پنجشنبه با برنده دیدار فرانسه و ایسلند در مرحله نیمه نهایی دیدار خواهند کرد.

 
طبقه بندی:
تاریخ : یکشنبه 13 تیر 1395 | 05:44 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل