تبلیغات
 ایران ورزش - ایتالیا 3 _ 0 ایران


ایتالیا  3  _ 0  ایران

شکست والیبال ایران در برابر ایتالیا/ شاگردان لوزانو حرف زیادی برای گفتن نداشتند
تیم ملی والیبال ایران در سومین و آخرین هفته از مرحله مقدماتی لیگ جهانی  2016 از ساعت 21:00 در تهران به مصاف ایتالیا رفتند و این دیدار با نتیجه 3 بر صفر به سودایتالیا به پایان رسید.
شاگردان لوزانو در سه ست متوالی و به ترتیب با نتایج 25 بر 20، 25 بر 20 و 25 بر  21 مغلوب تیم ملی ایتالیا شدند.

شاگردان لوزانو در هفته دوم با بلغارستان، برزیل و صربستان همگروه بودندکه در برابر بلغارستان به پیروزی رسیدند اما در دیدار با برزیل و صربستان مغلوب شدند. ایران در هفته نخست مقابل برزیل و آمریکا باخت و یک برد برابر آرژانتین به دست آورد.

بلند قامتان ایران در هفته سوم با تیم های صربستان، ایتالیا و آرژانتین هم گروه است که در نخستین دیدار خود موفق شد شب گذشته با نتیجه 3 بر2 از سد صربستان بگذرند.

ایتالیا هم از 7 بازی گذشته 5 پیروزی و 2 باخت کسب کرده است و با 15 امتیاز در جایگاه پنجم قرار دارند.

بیست و هفتمین دوره لیگ جهانی والیبال از پنج شنبه 27 خرداد ماه و با فرمول جدیدی که امسال فدراسیون جهانی والیبال برای برگزاری آن در نظر گرفته است آغاز خواهد شد و 12 تیم راه یافته به المپیک ریو که در سطح یک لیگ جهانی قرار گرفته اند در سه هفته و در  غالب 9 گروه به مصاف هم می روند.

بدین ترتیب که در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر 9 گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار لهستان میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.

گزارش بازی

گزارش این دیدار را به نقل از فارس بخوانید:

ست اول

شاگردان لوزانو شروع خوبی در این دیدار نداشتند به طوری‌که وقت‌های اول و دوم فنی مسابقه را به حریف واگذار کردند و در نهایت در ست اول این تیم میهمان بود که توانست با نتیجه 25 بر 20 شاگردان لوزانو را شکست دهد.

شکست والیبال ایران در برابر ایتالیا/ شاگردان لوزانو حرف زیادی برای گفتن نداشتند

ست دوم

شاگردان لوزانو در ست دوم بازی را بهتر شروع کردند و برتر از ایتالیایی‌ها نشان دادند به طوری‌که وقت اول فنی را با پیروزی از زمین خارج شدند، اما در ادامه این بازیکنان حریف بودند که نبض بازی را در دست گرفتند و نه تنها امتیازات عقب افتاده را جبران کردند بلکه حتی موفق شدند وقت دوم فنی را به سود خود خاتمه دهند.

هرچند ایران در ابتدا از حریف خود پیش افتاده بود، اما در ادامه نتوانست امتیازات بدست آمده را حفظ کند و همین موضوع باعث شد که هواداران کمی نگران ادامه بازی را دنبال کنند. هر چند با تشویق‌های مدام و ایجاد موج مکزیکی در سالن سعی داشتند به بلندقامتان ایران روحیه دهند.ملی‌پوشان ایران تلاش زیادی برای جبران امتیازات عقب افتاده انجام دادند، اما نتیجه‌ای نداشت و ست دوم هم در نهایت با نتیجه 25 بر 20 به سود لاجوردی‌پوشان به پایان برسد تا ملی‌پوشان کشورمان در آستانه شکست در این دیدار قرار گیرند.
شکست والیبال ایران در برابر ایتالیا/ شاگردان لوزانو حرف زیادی برای گفتن نداشتند

ست سوم

در ست سوم ملی‌پوشان کشورمان شروع بدی داشتند به طوری‌که در همان ابتدای کار ۳ امتیاز از حریف عقب افتادند و لوزانو مجبور شد اولین تایم استراحت را در همان دقایق ابتدایی مسابقه خرج کند. این حربه موثر واقع شد و بازیکنان ایران خیلی زود امتیازات از دست رفته را جبران کردند. هر چند ایتالیایی‌ها دست بردار نبودند و خیلی زود جمع امتیازات خود را به ۸ رساندند تا وقت فنی اول با نتیجه 8 بر 4 به سود لاجوردی‌پوشان به پایان برسد.

در ادامه بازیکنان کشورمان تلاش کردند تا امتیازت از دست داده را جبران کنند، اما ایتالیایی‌ها خیال تسلیم شدن نداشتند و فاصله امتیازات را به حداکثر رساندند به طوری که اختلاف به 5 امتیاز رسید و ایتالیا با نتیجه 10 بر 5 پیش افتاد.در ادامه بازیکنان ایران نبض بازی را در دست گرفتند و خیلی زود امتیازات از دست داده را جبران کردند و اختلاف را کم کردند به طوری که در امتیاز 11 بر 9 مربی ایتالیا درخواست وقت استراحت کرد.ملی‌پوشان کشورمان در ادامه بازی پایاپای را در ست سوم ارائه دادند به طوری در امتیاز 14 بازی را به تساوی کشاندند تا امیدها برای ایران زنده شود، اما در نهایت این ایتالیا بود که زودتر به امتیاز 16 رسید تا دومین وقت استراحت فنی با برتری حریف آغاز شود.در ادامه این ایتالیایی‌ها بودند که نبض مسابقه را در دست گرفتند و در نهایت بازی را با نتیجه 25 بر 21 به سود پایان دادندطبقه بندی:
تاریخ : یکشنبه 13 تیر 1395 | 04:58 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل