تبلیغات
 ایران ورزش - فرانسه 5- 2 ایسلند

فرانسه 5- 2 ایسلند : میزبان یخ های ایسلند رو آب کرد: جدال خروس های با آلمان در نیمه نهایی


پوگبا


فرانسه و ایسلند

فرانسه و ایسلند

اختصاصی | دیدار پایانی مرحله یک چهارم نهایی رقابت های یورو 2016 فرانسه با شکست سنگین ایسلند برابر فرانسه همراه بود.

دیدار دو تیم  فرانسه و ایسلند در بازی پایانی مرحله یک چهارم نهایی رقابت های یورو 2016 فرانسه  به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان دشان موفق شدند با نتیجه سنگین 5 بر 2 مردان یخی را شکست دهند. این بازی پر گل ترین دیدار جام بود و در مجموع 7 گل داشت.

فرانسه با پیروزی برابر ایرلند و ایسلند با شکست دادن انگلیس به مرحله یک چهارم رسیده بودند.

قابل ذکر است که پیش از این دیدار پلیس فرانسه در بیرون از ورزشگاه استاد دو فرانس به یک ماشین مشکوک شده بود و با منفجر کردن این ماشین سر و صدای زیادی بین رسانه ها و هوادران بر پای کرد.

نیمه اول این دیدار با  خطر جدی سیگوردسون در دقیقه 3 بازی همراه بود. ایسلندی های کمی بازی را هجومی تر از فرانسه آغار کردند.

پس از حمله ایسلندی های در دقیقه 6 دیمتری پایت روی پاس سیسوکو می توانست دروازه ایسنلد را باز کند اما هالدورسون مانع گل شد توپ شد.

اولین گل این دیدار توسط فرانسوی ها به ثمر رسید. ماتویدی با پاس بلند پشت مدافعان ژیرو را پا به توپ کرد و دروازه ایسلند در دقیقه 12 باز شد.
ژیرو

ایسلندی‌ ها به دنبال جبران گل خورده بودند و کمی جلو کشیدند اما این جلو کشیدن به ضرر آنها تمام شد زیرا خروس‌ ها دومین گل خود را به وسیله پل پوگبا زدند.


در دقیقه 20 بازی یک کرنر از سمت چپ برای فرانسه مهیا شد و گریزمان کرنر را روی دروازه ایسلند فرستاد و مروارید سیاه با پرشی بلند بالای سر مدافعان ضربه سر را زد تا دروازه ایسلند را برای دومین بار بازکنند.
پوگبا
پس از دریافت گل دوم ایسلند نای حمله کردن نداشت. اما باز هم فرانسوی‌ها دست بردار نبودند و در دقیقه 42 بازی پایت با یک شوت سرکش دروازه ایسلند را برای سومین بار باز کرد.

پایت
ایسلند دیگر توان بازی نداشت و فرانسه با تمام قدرت حمله می‌کرد. خروس‌ ها در دقیقه 45 نیز گل چهارم را بوسیله گریزمان زدند تا کار ایسلند را در نیمه اول تمام کنند. گریژمان یک موقعیت تک به تک با دروازه ایسلند داشت و توانست با یک ضربه چیپ زیبا موفق شد چهارمین گل فرانسه و صدمین گل ملی‌اش را به ثمر برساند.
پوگبا
نیمه دوم بازی ایسلندی‌ ها که چیزی برای از دست دادن نداشتند و با این نتیجه خود را حذف شده می‌ دانستند با تمام قدرت حمله می‌کردند تا از حیثیت خود دفاع کنند و فاصله را کمتر کنند. مردان سرزمین یخی موفق شدند در دقیقه 56 بازی بوسیله سیگورتسون موفق شدند تا یکی از چهار گل خورده‌ شان را جبران کنند.
پوگبا
اما خوشحالی ایسلندی‌ها 3 دقیقه طول نکشید که گل پنجم را از فرانسه دریافت کردند. ژیرو باز هم گلزنی کرد. در دقیقه 59 بازی پایت سانتری را روی دروازه ایسلند فرستاد و ژیرو از خروج اشتباه دروازه ایسلند استفاده کرد و با یک ضربه سر تماشایی توپ را در دروازه ایسلند جای داد.

باز هم فرانسه در ادامه دست بردار نبود و به دنبال زدن گل‌های بیشتر بود. در دقیقه 64 بازی ژنیاک در داخل محوطه جریمه شانس خود را برای زدن گل ششم امتحان کرد ولی مدافع ایسلند مانع گل شدن این توپ شد.

بازی در ادامه با آرامش بیشتری دنبال شد زیرا ایسلندی‌ ها خود را حذف شده و فرانسوی‌ها نیز انرژی خود را برای دیدار سخت و حساس نیمه‌نهایی مقابل آلمان نگه می‌داشتند.

ایسلندی‌ها موفق شدند در دقیقه 84 بازی توسط بیارناسون به گل برسند.
پوگبا
این دیدار پرگل در نهایت با برتری 5 بر 2 فرانسه به پایان رسید تا شاگردان دشان حریف آلمان در نیمه‌ نهایی شوند.
 
طبقه بندی:
تاریخ : دوشنبه 14 تیر 1395 | 05:48 ق.ظ | نویسنده : امیررضا جدیدی | نظرات

  • paper | ری شاپ | جستوجوی فایل